KURUMSAL BİLGİLER

GÜSEM (Güvenli Sürücülük Eğitim Merkezi), hayatımızı tehdit eden en büyük tehlike olan trafik kazalarına karşı, Güvenli Sürücülük Teknikleri alanında üst düzey eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere, Türkiye’nin konusunda en tecrübeli 4 uzman eğitmeni tarafından kurulan bir eğitim kurumudur.

GÜSEM, Türk sürücülerinin seviyesine ve Türkiye şartlarına en uygun şekilde geliştirilmiş, FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından yetkilendirilen TOSFED(Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu)’in onayladığı eğitim müfredatını uygulamaktadır. Araç kullanan şirket çalışanlarına yönelik, SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) politikalarıyla paralel, sürekliliği olan, kapsamlı bir eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

2008 yılında kurulan GÜSEM, 1998’den günümüze kadar yüzlerce ulusal ve uluslararası firmayla ve bazı kamu kuruluşlarıyla hizmet ilişkisine girmiş, 60 bini aşkın sürücüye güvenli sürücülük ve sürüş teknikleri konularında uygulamalı eğitimler vermiş bir eğitmen kadrosuna sahiptir.  

Merkezi İstanbul’da bulunan GÜSEM, güvenli sürücülük eğitimlerini Atatürk Olimpiyat Stadı tesislerinde vermektedir. Atatürk Olimpiyat Stadı bünyesindeki eğitim salonunda teorik derslerini veren ve konferans salonu, kafeterya gibi sosyal imkanlarını kullanabilen GÜSEM, uygulamalı eğitimlerini 22 bin m²’lik trafiğe kapalı asfalt alanda gerçekleştirmektedir. GÜSEM, hali hazırda Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Trabzon gibi Türkiye’nin bir çok ilinde uygun alanlarda eğitim verebilmektedir.

Trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle, sürücülerin kullandıkları araçların dinamik özelliklerini ve limitlerini tanımalarını sağlayan eğitmenler, doğru ve güvenli araç kullanmayı titizlikle tüm sürücülere öğretmektedir.

A.B.D.’nin National Safety Council kuruluşu tarafından düzenlenen ‘Defansif Sürücülük Eğitim Programına’ katılarak 2004 yılında akredite olan GÜSEM eğitmenleri, ülkemizde “Güvenli Sürücülük Teknikleri” konusunda en fazla kişiye eğitim vermiş, Türkiye’nin en deneyimli kadrosudur.

Araç filosuna sahip firmalarla uzun soluklu çözüm ortağı olarak çalışmayı hedefleyen GÜSEM, şirket çalışanlarına işe alımdan başlayarak, güvenli sürüşle ilgili sürekliliği olan bir eğitim hizmeti vermektedir. Trafik kazalarında İlkyardım eğitimi de bu hizmetlerden biridir.

Ayrıca GÜSEM her çeşit test sürüşü ve organizasyon  konusunda çok deneyimlidir. Çeşitli otomobil markalarının lansmanları, basın, bayi ve müşteri tanıtım aktivitelerinde görev almakta, performanslı otomobil kullanımı, 4X4 off-road gibi özel uzmanlık isteyen çeşitli sürüş aktiviteleri organize etmektedir.
Güsem Sertifika