Test Sürüşleri ve Özel Organizasyonlar
Araç tanıtımları, test sürüşleri, reklam çekimleri veya filmlerde performanslı araç kullanımı konularında güvenliği ön planda tutacak şekilde İleri sürücülük teknikleri uzmanı temini ve danışmanlık hizmeti verilir.

Danışmanlık Hizmetleri
SEÇ (İş Sağlığı, Emniyet, Çevre) hedefleri arasında gösterilen iş kazalarının önlenmesi, insan hayatının ve şirket mallarının zarar görmesinin önüne geçilmesi konularında eğitim her zaman vazgeçilmez bir önceliğe sahiptir. Bunu dikkate alan bir çok firma, işe almadan önce araç kullanacak personelinin seviyesinin belirlenmesi ve gerekli eğitimin verilmesi için GÜSEM’den hizmet almaktadır. Bu eğitimlere katılan sürücüler trafiğe daha duyarlı çıkarken, kaza yapma riski bir hayli azalmaktadır.

GÜSEM ayrıca, çalışma koşulları ve güzergahla ilgili kaza risklerini belirlemek, kaza analizleri ile benzer kazaları önlemeye yönelik çalışmalar yapmak, araç ve lastik seçimi gibi danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

TV ve Radyo Programı Yapımı
Toplumun trafik bilincinin oluşturulması, sürücü, yolcu ve yayaların doğru bilgi paralelinde olumlu yönde gelişiminin sağlanması için TV ve radyoda yayınlanacak eğitici programlar ülkemizde yeterince yer bulamamaktadır. Bu önemli açığı kapayacak TV ve radyo programlarını hazırlanmasına yönelik yeni ve etkili projeler geliştiren GÜSEM, halka yararlı olacak her türlü çalışmayı gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır. Medya aracılığıyla Güvenli Sürücülük Teknikleri ve trafik eğitimi programları hazırlanması ve yapımcılığı konusunda bilgi birikimi ve yayıncılık tecrübesi olması GÜSEM’i bir adım öne çıkarmaktadır.

Gazete-dergi köşe yazarlığı
GÜSEM eğitmenleri, güvenli sürücülük ile ilgili çeşitli konularda gazete ve dergilere röportaj ve sürekli yazılarla destek olmaktadır. Bu köşe yazıları okuyucuların doğru bilgiye ulaşması ve eğitimlerin öneminin farkına varılması açısından çok önemlidir.

Konferans
GÜSEM eğitmenleri Güvenli Sürücülük, Trafik Kazaları, Motorsporları, İlkyardım ve Kaza Yeri Prosedürü  gibi konularda talebe göre 1 saatten 3 saate kadar süren konferans verebilmektedir. Bu tarz konferanslar, öğrencilerin bilinçlenmesini isteyen üniversiteler ve tüm öğretim kurumları,  SEÇ (Sağlık, Emniyet ve Çevre) politikasını benimseyen ve çalışanlarının trafikteki can güvenliğini önemseyen kurumlar, bayi toplantısı gibi özel organizasyonlar yapan şirketler tarafından tercih edilmektedir.