KIA RIO İLE ANTALYA'DA GÜNEŞLİ BİR HAVADA TEST SÜRÜŞÜ DENEYİMİ

Çelik Motor, GÜSEM ile birlikte yeni Kia Rio`nun personeline ve bayi satış ekiplerine tanıtımını 15 Ekim Cumartesi günü Antalya`da düzenlenen bir test sürüşüyle gerçekleştirdi.  

 

GÜSEM`in 8 kişilik bir ekiple görev aldığı etkinlikte, B segmentinde yer alan rakip araçlarla eşit şartlarda karşılaştırma da yapıldı. Konuklar trafiğe kapalı alanda peformans, denge, güvenlik ve konfor konularında hazırlanan istasyonlarda Rio`nun limitlerini ve rakiplerine karşı güçlü özelliklerini keşfetti.

 

Özellikle ESP ve kaygan viraj uygulamalarında sadece Rio`da standart olan ESP ve VSM (Vehicle Stability Management) özelliklerinin getirdiği ayrıcalıklar net bir şekilde gözlemlendi.

 

1,25 lt ve 1,4 lt benzinli ve 1,4 lt dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ve 3 farklı donanım paketiyle satışa sunuluyor. Benzinli motor seçeneklerinden 1.25 lt hacimli motor 85 HP güç üretirken, diğer 1.4 lt benzinli motorun gücü 109 HP. 1.4 lt dizel motor seçeneği ise 90 HP güç üretip, 100 km`de sunduğu 4.3 lt yakıt tüketimiyle tam bir cep dostu olduğunu gösteriyor.

 

Kia Rio`da ayrıca 1.25 HP benzinli motorda, manuel vites sunulurken, 1.4 lt benzinli motor seçeneğinde otomatik vites alınabiliyor. Dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak.

 

Yeni Kia Rio`da 6 hava yastığı, ABS ve ESP sistemi standart olarak sunuluyor.

 

Beş kapılı versiyondan sonra üç kapılı yeni Kia Rio, Avrupa ile aynı zamanda  2012`nin ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Yeni Kia Rio`nun sedan versiyonu ise 3 kapı versiyondan hemen sonra 1,4 lt. benzinli düz / otomatik vites seçeneği  ile pazardaki yerini alacak. DİĞER YAZILAR